Čištění sprchových závěsů

Závěsy ve sprše jsou učitě hezkým estetickým a funkčním doplňkem našich koupelen. Jsou však také dennodenně vystavovány působení vlhkosti a různých kosmetických prostředků. Vzniká tak dokonalé prostředí pro množení patogenních bakterií. Mnoho domácností mívá také tvrdou a železitou vodu, která způsobuje usazování žlutého vodního kamene. Pro zachování čistého a bezpečného sprchového koutu si vystačíme s běžnými prostředky. 

Textilní závěsy pereme podle potřeby, z hygienických důvodů doporučujeme závěsy prát každé 3 měsíce.

ČIŠTĚNÍ ZÁVĚSŮ PEVA

Materiál PEVA patří k velmi odolným. Pro svou chemickou odolnost, houževnatost a zdravotní nezávadnost je používána také k výrobě sportovních potřeb a ve zdravotnictví. Při běžném používání stačí závěs občas otřít houbičkou, namočenou v saponátu. Kdyby se přesto na závěsu začal projevovat vodní kámen, ponořte celý závěs na pár hodin do octové vody popřípadě vody s kyselinou citronovou.

PRANÍ TEXTILNÍCH ZÁVĚSŮ

Výhodou textilních závěsů je možnost jejich vyprání. Závěsy pereme při teplotě do 40 °C. U zašlých závěsů je možno před praním přidat do horké vody kyselinu citronouvou anebo ocet, lze přidat i kuchyňskou sůl a závěs na pár hodin do roztoku ponořit. Po vyprání závěs nežehlíme ale vyvěsíme na větraném místě a necháme uschnout.

ZAŽLOUKLÉ SKVRNY - VODNÍ KÁMEN A ŽELEZO

Velké množství železa a vápníku ve vodě způsobuje zažlouknutí materiálu. Vedle výše jmenovaných postupů s octovou vodou, citronovou kyselinou a solí lze se pokusit o záchranu ponořením závěsu do moderních bělidel - zde se řiďte doporučeními výrobce bělidla.

BAREVNÉ ZÁVĚSY

Většina nabízených závěsů hýří barevností. Pozor tedy na čištění závěsů pomocí bělidel, která se na takové závěsy nehodí. Lze ale s opatrností použít ocet anebo kyselinu citronovou. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení